آبگرمکن خورشیدی

آبگرمکن خورشیدی خانگی کم فشار وکیوم

معرفی محصول

این مدل آبگرمکن های خورشیدی از تکنولوژی لوله های تحت خلأ بهره می گیرند.لوله های خلأ به صورت شیشه ای دو جداره می باشند که مابین دو جداره خلأ است و سطح بیرونی جداره داخلی از پوشش جاذب انرژی خورشیدی اندود شده است.در این آبگرمکن های خورشیدی وکیوم ، لوله های خلأ به صورت مستقیم وارد مخزن شده اند.آب، درون مخزن و لوله ها را پر می کند . در اثر تابش آفتاب بر روی لوله های شیشه ای، آب درون لوله ها گرم می شود، آب گرم به دلیل کمتر بودن چگالی اش نسبت به آب سرد به سمت بالا حرکت می کند و یک چرخش طبیعی بین لوله های شیشه ای و مخزن تشکیل می شود و آب مخزن به سرعت گرم می شود.

مخزن ذخیره در این محصول از جنس استیل است که با فوم تزریق شده پرفشار عایق شده است.به نحوی که آب گرم تولید شده در طول روز می تواند به مدت ۷۲ ساعت حفظ شود.همچنین به دلیل خلأ موجود در لوله های شیشه ای،این محصول می تواند در سرمای زمستان بدون نیاز به ضدیخ کار کند و آب درون لوله های شیشه ای یخ نمی زند.

آبگرمکن خورشیدی

تجهیزات

آبگرمکن خورشیدی

مدل فلوتری :درسیستم های دارای منبع پرکن ، مخزن آبگرمکن توسط یک منبع پرکن که به یک شناور آب مجهز است به شبکه آب شهر متصل می گردد و آب به صورت پیوست در ازای مصرف وارد مخزن می شود.

این مدل می تواند جهت نمایش دمای آب و کنترل المنت برقی به دستگاه کنترلر هوشمند مجهز گردد.

مدل هوشمند : در سیستم های شیربرقی ، مخزن آبگرمکن به وسیله فرمانی از یک کنترلر صادر می گردد، پر می شود در این طرح کنترلر سطح و دمای آب را دائماً به مصرف کننده نمایش می دهد و مصرف کننده هم می تواند به صورت دستی و هم اتوماتیک مخزن را شارژ نماید.

ککلتور لوله خلأ

لوله های خلأ از یک لوله دوجداره تشکیل شده است که ما بین دوجداره خلأ است. جداره داخلی با پوشش جاذبی اندود شده است. آب درون لوله های خلأ پر میشود. در اثر تابش آفتاب ، جداره جاذب انرژی خورشید گرم می شود و متعاقباً آب درون آن گرم شده به سمت بالا حرکت میکند و یک جریان ترموسیفونی به صورت طبیعی ایجاد میشود.

در تکنولوژی لوله های خلأ جنس پوشش جاذب انرژی دارای اهمیت است. این جنس یا از عنصر AL ، Cu ، SS ، (استیل ) ساخته میشود و یا از یک عنصر نیکل Ni . از نظر کیفیت پوشش سه عنصری از تک عنصری دارای راندمان بهتری است.در شکل ذیل تصویر A دارای پوشش سه عنصری است.
نکته مهم دیگر ، ضخامت شیشه های لوله خلأ است که از ۱٫۶ تا ۲٫۵ متغیر هستند. هرچه این ضخامت بیشتر باشد امکان شکست لوله ها کمتراست.

شرکت سولارکار با استفاده از لوله های خلأ کلکتورهای خورشیدی کم فشار با دو ظرفیت ۲۰۰ و ۲۴۰ لیتری عرضه می نماید

آبگرمکن خورشیدی

مشخصات فنی

مشخصات آبگرمکن های خورشیدی لوله خلأ

مدل

ابعاد

ظرفیت

تعداد  شیشه

ابعاد شیشه ها

جنس مخزن

عایق

وزن  دستگاه

توان  المنت

فشارکاری  مخزن

زاویه  پایه

مدل

۲۰۲۰TVE-45

۱۸۰۰*۱۳۰*۹۰

۲۰۰

۲۰

۵۸*۱۸۰۰

استیل  ۳۰۴

پلی  اورتان

۸۷

۱۵۰۰

۰٫۸-۰٫۰۱

۴۵

فلوتری

۲۰۲۰TVES-45

۱۸۰۰*۱۳۰*۹۰

۲۰۰

۲۰

۵۸*۱۸۰۰

استیل  ۳۰۴

پلی  اورتان

۸۷

۱۵۰۰

۰٫۸-۰٫۰۱

۴۵

هوشمند

۲۴۲۴TVE-45۱۸۰۰*۱۳۰*۹۰۲۴۰۲۴۵۸*۱۸۰۰استیل  ۳۰۴پلی  اورتان۹۵۱۵۰۰۰٫۸-۰٫۰۱۴۵فلوتری
۲۴۲۴TVES-45۱۸۰۰*۱۳۰*۹۰۲۴۰۲۴۵۸*۱۸۰۰استیل  ۳۰۴پلی  اورتان۹۵۱۵۰۰۰٫۸-۰٫۰۱۴۵هوشمند
برای درخواست مشاوره کافیست فرم زیر را تکمیل نمایید