تاریخچه سولارکار

شرکت سنگرکار در سال ۱۳۶۰ در استان سمنان تأسیس شد. این شرکت جزء اولین تولید کنندگان کولر آبی ، بخاری گازی و انواع آبگرمکن های نفتی، برقی و گازی با مهر استاندارد در کشور می باشد.شرکت سنگرکار در راستای اهداف بهینه سازی مصرف انرژی از سال ۱۳۸۲ اقدام به انتقال تکنولوژی و تولید آبگرمکن های خورشیدی در مدل های مختلف می باشد در این راستا به منظور تمرکز بیشتر فعالیتهای مرتبط با بهینه سازی انرژی و رشد و توسعه بهتر در این زمینه در سال ۱۳۹۰ اقدام به تاسیس شرکت سولارکار نمود.

کارخانه سولارکار در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ متر مربع با دارا بودن سالن های سر پوشیده ، از واحد های مجهز چون سالن پرسکاری، خط رنگ پودری ، سالن مونتاژ ، خط جوشکاری، انبار و… تشکیل شده است.

شرکت سولارکار به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان سیستم های خورشیدی در ایران با اتکا به بیش از یک دهه تجربه و دانش فنی و علمی مهندسان و مدیران بومی در زمینه مشاوره ، طراحی و تولید انواع آبگرمکن های خورشیدی در کشور است.

همانطور که میدانید یکی از موهبتهای الهی در کشور بهره مندی از انرژی سرشار و لایزال خورشید است.با توسعه و به کارگیری انرژی خورشیدی میتوان علاوه بر صرفه جویی درمصرف سوخت و انرژی به حفاظت از محیط زیست نیز کمک شایانی نمود

یکی از کاربردهای مؤثر انرژی خورشیدی آبگرمکن های خورشیدی است که با استفاده از آبگرمکن های خورشیدی و قابل استفاده بودن این سیستم ها در مکان ها و ظرفیت های مختلف میتوان تا ۷۰درصد انرژی مورد نیاز جهت گرمایش آب صرفه جویی نمود.

این شرکت تاکنون حدود ۱۰٫۰۰۰ مترمربع صفحه خورشیدی در مکان هایی از قبیل ، مجتمع های مسکونی ، مدارس ، ادارات و سازمان ها ، حمام های عمومی و سرویس های بهداشتی نصب نموده است.

معرفی خانه خورشیدی ایران

گروه خانه خورشیدی ایران متشکل ازشرکتهای پلار و سولارکار با بیش از ۱۵ سال سابقه مستمر و تخصصی در صنعت خورشیدی حرارتی کشور ، موفق به طراحی و اجرای بیش از ۳۰۰ سایت مرکزی خورشیدی و تولید و نصب و راه اندازی ۲۰٫۰۰۰ دستگاه آبگرمکن خورشیدی خانگی در مدل های تخت و وکیوم تیوب شده است.

این گروه دانش بنیان هم اکنون در تهران و سایر استان های کشور در حال ارائه خدمات نوین طراحی و اجرای پروژه های متمرکز درسیستم های حرارت مرکزی (گرمایش استخر , آبگرم مصرفی و محیطی) و ترکیبی برق و حرارت به عنوان پرافتخارترین برند این صنعت درایران درحال فعالیت می باشد.بدون شک تعریف پروژه های مشترک خانه خورشیدی ، در این حوزه علاوه برتامین بخش قابل توجهی ازانرژی مصرفی ساختمان و کاهش آلاینده های زیست محیطی، موجب آسایش مصرف کننده و مزیت بیشتر برای سازندگان محترم نسبت به سایر رقبا در شرایط کنونی و رقباتی صنعت ساختمان خواهد بود.

نمونه پروژه های اجرا شده