فواید پنل های خورشیدی

فواید پنل های خورشیدی

هنگام استفاده از پنل های خورشیدی از تجهیزات آف گرید استفاده میشود؛ تجهیزات آف گرید تجهیزاتی اند که برای استفاده از آن به جریان اصلی برق احتیاجی نیست.

با وجود پنل خورشیدی، دیگر نیازی به پرداخت هزینه های سنگین نصب دکل و کابل کشی نیست. پنل خورشیدی قطعا ارزان تر است و اگر درست نگه داری شود ، تا سه دهه قابلیت تولید انرژی دارد.

البته بهترین فایده آن این است که از انرژی های پاک و تجدیدپذیر تغذیه میشود. با توجه به تغییرات جهانی آب و هوا و گرم شدن کره زمین، حفظ اتمسفر امری مهم به شمار میرود. پنل های خورشیدی کمترین آلودگی و استهلاک را دارند و تا مدت زیادی سالم میمانند.

فایده بعدی این است که وقتی برای نصب اولیه پنل هزینه ای را می پردازید، انرژی ای که پنل در ادامه طول عمر خود تولید می کند ( بسته به کیفیت و نوع پنل) به اندازه ۱۵ تا ۲۰ سال است و کاملا رایگان است.

همچنین از فواید دیگر پنل های خورشیدی این است که اگر انرژی مصرفی از تولیدی پنل بیشتر باشد، انرژی اضافی قابل فروش است (معمولا کمپانی سازنده پنل آن را خریداری می کند.)

یکی دیگر از مزایای پنل خورشیدی کار کردن آنها در هر آب و هوایی است.بسیاری مردم بر این باورند که سیستم های خورشیدی در آب و هوای سرد کار نمی کند.این باور درست نیست.پنل های خورشیدی در واقع در دمای کمتر با بازده بالاتری کار می کنند چون دمای بالا میزان ولتاژ خروجی را کاهش می دهد.در زمان هایی که نور مستقیم خورشید وجود دارد،سیستم خورشیدی برق بیشتری تولید می کند.پنل های مدرن کاملا پربازده هستند و می توانند در نورهای کم هم انرژی تولید کنند.
به طور مثال یک نفر که در استان گلستان زندگی می کند،نیاز به یک سیستم خورشیدی بزرگتر دارد تا همان نتیجه ای را بگیرد که فردی در استان فارس می گیرد.سیستم های خورشیدی در هر جایی که روشنایی روز وجود دارد،کار می کنند.