ما چه خدماتی به شما ارائه میدهیم؟

درباره ما

شرکت سولارکار مهر در سال 1390 با تمرکز بر ارائه محصولات و خدمات در حوزه انرژی های تجدید پذیر و صرفه جویی در مصرف انرژی تاسیس شده است.

خدمات ما شامل:
* تولید انواع محصولات مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر از قبیل آبگرمکن های خورشیدی، برق خورشیدی و توربین های باد

* طراحی و اجرای پروژه های نیروگاهی خورشیدی و بادی

تاریخچه

​وجود منابع عظیم نفت و گاز در ایران، این خطای ذهنی را برای سالها ایجاد کرده بود که این منابع، لایزال و نامحدود هستند و می توان آنها را بی حساب سوزاند و هدر داد. 
دولت در سال 1382 اقدام به تاسیس سازمان بهینه سازی مصرف سوخت نمود تا بتواند با اجرای سیاست هایی مصرف بی رویه انرژی در کشور را کنترل نماید. 

شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در سال 1383 پروژه بومی سازی آبگرمکن های خورشیدی در ایران را کلید زد. یکی از شرکتهایی که در این پروژه مشارکت نمود، شرکت سنگرکار بود. شرکت سنگرکار در سال 1360 در منطقه سنگسر در استان سمنان تاسیس شده بود و تولید کننده انواع لوازم خانگی از قبیل کولرآبی و آبگرمکن های برقی، گازی و نفتی بود. 

به منظور تمرکز بیشتر بر روی موضوع انرژی های تجدید پذیر، واحد مستقلی در داخل شرکت سنگرکار به نام سولارکار ایجاد شد. سولارکار، با مشارکت و همکاری شرکت سولاهارت استرالیا اقدام به انتقال تکنوروژی و تولید انواع کلکتورهای صفحه تخت و آبگرمکن های خورشیدی نمود و پروژه های متعددی در سراسر کشور اجرا نماید و در سال 1390 واحد سولارکار  با استقلال کامل از شرکت سنگرکار به عنوان شرکت سولارکار مهر به ثبت رسید. کارخانه این شرکت در شهرک صنعتی سمنان تاسیس گردید و خطوط تولید انواع آبگرمکن های خورشیدی کم فشار و پرفشار در آن راه اندازی شد. 

هرچند که با تغییرات سیاسی در دولت، سیاست های حاکمیتی آن در حمایت از انرژی های تجدید پذیر و بهینه سازی مصرف انرژی متوقف و گاها معکوس شد، اما شرکت سولارکار همچنان به راه خود در ادامه مسیر صحیح بهینه سازی مصرف انرژی ادامه داده است و در کنار تولید و عرضه انواع آبگرمکن های خورشیدی، عرضه نیروگاه های خورشیدی و بادی را نیز در سبد محصولات و خدمات خود قرار داد. 

دریافت فایل رزومه شرکت سولارکار

مفهوم لوگوی سولارکار

اگر یک دوربین عکاسی را بر روی یک سه پایه به سمت آسمان ثابت قرار دهیم و به مدت یک سال هر روز مثلا ساعت 11:00 یک عکس از موقعیت خورشید در آسمان بگیریم و این عکسها را روی هم بیندازیم، موقعیت خورشید در آسمان تشکیل یک منحنی مشابه تصویر روبرو را می دهد. 

این منحنی آنالمّا (Analemma) نام دارد و بر نسبت به اینکه در کجای کره زمین باشیم، وضعیت آن متفاوت خواهد بود. 

آنالما شکلی است به صورت عدد هشت لاتین  کشیده که با ترسیم موقعیت دقیق، یاعکسبرداری از قرص خورشید (در یک قاب عکس) در فواصل زمانی یکسان و منظم طی یکسال (مثلا صبح جمعه هر هفته ساعت 7/5 صبح) به دست می آید.
شکل ویژه آنالما نشان دهنده کشیدگی استوای زمین با مدار آن، 23/5 درجه، وبیضوی بودن مدار است. منحنی آنالما درواقع نموداری است از میل خورشید بر حسب معادله زمان طی یک سال کامل. با توجه به عرض جغرافیایی مکان انجام رصد زاویه تمایل آنالما با افق تغییر می کند.

​​​​​​​نخستین تصویر آنالما در دنیا در نیوانگلند آمریکا بین سال‌های 1978 و 1979 خلق شد. این تصویر یکی از اندک تصاویر آنالما در دنیا است که پس‌زمینه آن جداگانه تهیه نشده است. این عکس شامل 44 نوردهی خورشید و تصویری از یک خانه است که همگی بر روی یک فریم از فیلم عکاسی ثبت شده است.
دنیس دی‌سیسکو که این آنالما را تهیه کرده است، طی انقلاب زمستانی و تابستانی، و در طی یکی از اعتدال‌های بهاری یا پاییزی، نوردهی طولانی‌تری را با استفاده از یک فیلتر خورشیدی اعمال کرده است. نوردهی عکس در این روزها از طلوع خورشید آغاز شده و تا ساعت 8:30 صبح ادامه داشته است. نتیجه کار بخشی از کمان خورشید را در این سه روز نشان می‌دهد. دی‌سیسکو در وب‌سایت آسمان شب نوشته است: «بسیاری از مردم عقیده دارند که شما باید دیوانه باشید که یک سال تمام را صرف نوردهی خورشید بکنید. البته آنهایی هم که موفق شده‌اند احتمالا با این نظر موافق هستند!»


دو علّت اساسي براي وقوع اين پديده وجود دارد :
​​​​​​​
1. زاويه 23.5 درجه بين استواي سماوي و دايره البروج

2. بيضوي بودن مدار زمين

​​​​​​​

لوگوی شرکت سولارکار، الهام گرفته از منحنی آنالما است و ترکیب رنگ آبی و نارنجی آن بیانگر جذب گرمای خورشید است. ​​​​​​​

در مورد آنالما بیشتر بدانید:

شکل ویژه آنالما نشان دهنده کشیدگی استوای زمین با مدار آن، 5/23 درجه، وبیضوی بودن مدار است. منحنی آنالما درواقع نموداری است از میل خورشید بر حسب معادله زمان طی یک سال کامل. این پدیده مستقیماً به پارامتری به نام معادله ی زمان (Equation-of-Time) که اختلاف زمان خورشیدی و زمان واقعی است مربوط می شود (که به علت بیضوی بودن مدار زمین است). معادله ی زمان نشان می دهد که اذان ظهر چند دقیقه با لحظه ی ساعت دوازده فاصله دارد. اگر در نیمکره شمالی باشید در تابستان این پارامتر مقدار مثبت و در زمستان مقدار منفی دارد. به جز کار جذاب عکاسی از آنالما و تهیه تصاویری مانند زیر می توانید با علامت زدن نوک سایه یک میله کاملاً عمود بر سطح زمین سر یک ساعت خاص در هر روز از سال این پدیده و شکل هشت مانند آنرا بدست آورید.​​​​​​​

درباره شعار سولارکار: راز بهتر زیستن

توسعه پایدار چالش امروز بشر است. چگونه کیفیت زندگی و رفاه خود را افزایش دهد بدون اینکه به پایداری محیط زیست آسیب بزند؟ 
مصرف روز افزون انرژی های فسیلی و سوزاندن کربن، موجب گرمایش روزافزون زمین و تغییرات اقلیمی شده است. راز توسعه پایدار کاهش تولید گازهای گلخانه ای است. رازی که موجب بهتر زیستن انسان بر روی این کره خاکی است.
همه باید کاری کنند تا جهان جای بهتری برای زندگی حال و آینده بشر باشد. 
​​​​​